ІНСТРУКЦІЯ

з безпеки життєдіяльності учнів під час туристично-екскурсійних, групових перевезень на залізничному транспорті

1. Загальні положення.

1.1. Інструкція з безпеки життєдіяльності учнів під час туристично-екскурсійних перевезень на залізничному транспорті поширюється на всіх учасників навчально-виховного процесу під час проведення туристично-екскурсійних перевезень на залізничному транспорті.

1.2. Інструкцію розроблено на основі Постанови Кабінету Міністрів України «Про правила поведінки громадян на залізничному транспорті» від 10.11.95 № 903.

1.3. Всі учасники навчально-виховного процесу повинні знати пра надання першої (долікарської) допомоги при характерних ушкодженнях, мати необхідні знання і навички користуванням медикаментами.

2. Вимоги безпеки учнів під час туристично-екскурсійних перевезень залізничним транспорті.

2.1. Вимоги безпеки перед початком туристично-екскурсійних перевезень учнів залізничним транспортом.

2.1.1. Перед туристично-екскурсійними поїздками залізничним транспортом чітко визначити маршрут поїздки, дату вибуття та прибуття, час поїздки та висадки в потязі.

2.1.2. Повторити правила дорожнього руху та правила перебування дітей на вокзалі, біля залізничної колії і в потязі.

2.1.3. Чітко виконувати вимоги педагога-вихователя або наставника класу, керівника екскурсії групи.

2.1.4. Починати посадку в вагон потягу тільки за вказівкою педагога-вихователя, наставника класу, керівника групи.

2.1.5.Самостійне пересування по платформі, вокзалу, вагону в потязі без дозволу дорослих заборонене.

2.1.6. Для проходу до поїзда або виходу до вокзалу користуватися тільки призначеними для цього пішохідними мостами, тунелями чи переходами.

2.1.7. Заборонено пошкоджувати колії, споруди та обладнання залізниці, а також вчиняти інші дії, що можуть порушити розклад чи безпеку руху на залізниці.

2.2. Вимоги безпеки під час проведення туристично-екскурсійних перевезень учнів залізничним транспортом.

2.2.1. Перед посадкою в потяг слід прибути на місце призначання за 20 хв, відмітити свою присутність у педагога-вихователя, наставника класу або керівника групи.

2.2.2. Якщо ви за певних причин не встигаєте на час призначення, зателефонуйте педагогу-вихователю, наставнику класу або керівнику групи й завчасно повідомте про своє за (відсутність).

2.2.3. Попередньо визначте своє місце в вагоні і при посадці спокійно його займайте.

2.2.4. Натериторїї вокзалу та в потязі всі повинні дотримуватися правил санітарно-гігієнічної, санітарно-протиепідемічної та пожежної безпеки.

2.2.5. На платформах та в приміщеннях вокзалу заборонено: смітити, пошкоджувати чи забруднювати майно залізниці, розпивати спиртні напої, курити; захаращувати зали, вестибюль вокзалу, проходити в залах чекання та платформах із власною ручною поклажею, залишати особисті речі без нагляду.

2.2.6. Заборонено підходити ближче ніж на 0,5 м до краю платформи після оголошення про подачу чи прибуття поїзда до його зупинки.

2.2.7. Перед початком руху поїзда слід визначити свою присутність під час переклички педагогу-вихователю, наставнику класу або керівнику групи.

2.2.8. Заборонено пересування під час руху по вагону без дозволу педагога-вихователя, наставника або керівника групи.

2.2.9. Ручна поклажа розміщується: у пасажирів, які займають нижні місця, – в скринях під сидінням; у пасажирів, які займають верхні місця, – на третіх полицях вагонів.

2.2.10. Заборонено перебувати на підніжках, перехідних майданчиках, у тамбурах потягу, заходити і виходити з вагону до зупинки поїзда; самовільно користуватися стоп-краном. У разі виникнення непередбачених аварійних обставин слід негайно повідомити педагога-вихователя, наставника чи керівника групи. Заборонено використовувати стіл купе для підіймання на другу полицю.

2.2.11. Заборонено курити, застосовувати відкритий вогонь, розпивати спиртні напої; смітити в купе, коридорах вагона, викидати через вікно сміття та інші предмети; забруднювати вагон, пошкоджувати внутрішнє вагонне обладнання, постіль речі; залишати ручну поклажу та власні речі без нагляду. У разі виявлення пропажі речей слід негайно сповістити педагога-вихователя, наставника чи керівника групи.

2.2.12. У разі погіршення здоров’я потрібно повідомити про це педагога-вихователя, наставника чи керівника групи.

2.2.13. Під час поїздки слід поводитися чинно, голосно не розмовляти, не кричати, не стрибати, не бігати, уникати травмонебезпечних ситуацій, не заважати іншим пасажирам.

2.3. Вимоги безпеки життєдіяльності учнів після завершення туристично-екскурсійних перевезень залізничним транспортом.

2.3.1. Після висадки вишикуватися біля вагону на платформі за 0,5 м від колії, без вказівки дорослих рух не починати.

2.3.2. Вишикуватися для остаточної перевірки наявності учнів при поверненні до зазначеного місця.

2.3.3. Заборонено без дозволу педагога-вихователя або наставника класу, керівника групи залишати групу, добираючись додому.

2.3.4. Рух додому здійснювати за обговореним маршрутом, дотримуючись правил дорожнього руху.

3. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях.

3.1. У разі виникнення аварійної ситуації слід негайно повідомити дорослих керівників групи.

3.2. Якщо аварія сталася під час перебування в вагоні, слід залишатися на місці, не панікувати й не метушитися, а чітко виконувати вказівки дорослих.

3.3. За телефонним (мобільним) зв’язком повідомити про те, що сталося, якщо цього не можуть зробити дорослі.

Кiлькiсть переглядiв: 264